rebe-love.cz

Náš příběh

Nebraňte se změně “z marnivého chuďase ve skromného boháče”

Je všední den, ale vstali jsme lehce po deváté, protože nás tak pohltilo naše večerní povídání, že jsme si šli lehnout až k ránu. Zbytek dnešního dopoledne jsme věnovali práci on-line a synové řešili věci do školy.

Stojíme s obytňákem u parku ve španělské Málaze a užíváme si paprsků lednového sluníčka. Nic nóbl, nic pro Instagram, pro nás ale momentálně ideální místo k žití.

Jsme "rodina na cestě"

Pokud něco definuje náš současný stav a život, pak je to několik následujících věcí: svoboda, čas s rodinou, finanční nezávislost, cestování v karavanu / obytňáku domácí vzdělávání / homeschooling

Jsme 4 parťáci – táta Honza, mamka Ema a dva kluci Ondy a Luky. Žijeme střídavě v ČR a na cestách po Evropě, dříve karavanem, dnes už obytným autem. Doma se cítíme všude, kam se hneme a kam se dá dojet nebo dojít. Hodně si povídáme, společně sportujeme, chodíme na výlety, čteme si a bavíme se u filmů. Postavili jsme svépomocí cool minidomek ze staré garáže a našli znovu smysl v jednoduchých rodinných radostech. Jsme svobodní a jsme pány svého času.

K tomu všemu nám pomáhá finanční jistota, kterou si svou životní změnou průběžně udržujeme. Dál vyděláváme bez ohledu na místo pobytu, klidně i na cestách, a budujeme si rezervu pro budoucnost. Děláme to ale tak, aby nám práce poskytovala i radost a nekradla nám veškerý čas. V penězích se netopíme, jen chytře hospodaříme. Žijeme život skromných boháčů… 

Jó kdybychom to věděli dřív...

Trvalo nám několik let, než jsme pochopili, jaká cesta k takovému životu vede a jak na ní máme nastoupit právě my. Každé léto, když jsme konečně vyšetřili jeden týden z celého roku na dovolenou, jsme znovu a znovu snili o tom, že budeme rebelové a prodloužíme si jí.

A po návratu pak s novou energií prolomíme “smůlu”, uspějeme ve stávajícím podnikání, vyděláme peníze a budeme konečně svobodní a šťastní.

>> Určitě! Tentokrát už fakt! <<

Listy padaly, voda v řece tekla a my se cítili ve svých tehdejších životech jako v pasti. V pasti plné povinností, starostí a hromady stresu. Byli jsme v roli oběti, měli jsme pocit, že svůj osud jsme dostali přidělený a nezmůžeme nic.

Ať jsme se snažili jakkoli, zkoušeli to zleva zprava, zlepšení nepřicházelo. Netušili jsme CO máme změnit a mysleli si, že TO stejně ani změnit nedokážeme.

Moc jsme si přáli víc cestovat a mít dovolené delší, než jeden týden u moře. Chtěli jsme být všichni víc spolu, ale na to nebyl čas. Hádali jsme se, přestože jsme se měli pořád rádi. Práce, zakázky, termíny, hypotéka a faktury – všechno bylo proti. Život se vůbec nevyvíjel směrem, o kterém jsme v mládí snili.

To už jsme doma měli dva malé kluky ♥ Vychovávali jsme je tak, jak nás rodiče naučili. Direktivně, v přesvědčení, že autorita je nutná a takzvaná poslušnost je základní dětskou kvalitou. Že škola se odehrává v lavicích, letopočty nazpaměť jsou nutnou součástí dějepisu a známky životní potřebou. Dnes víme, že právě děti jsou našimi obrovskými učiteli a právě ony jsou na naší cestě nepostradatelným kompasem.

Po každé noci vyjde slunce, jde ale taky o to, jak dlouho ta noc trvá

V roce 2017 jsme si sáhli na dno sil. Tedy alespoň těch psychických. Fyzické dostaly na frak už tři roky předtím, kdy Honzu dostihlo přepracování, tělo a hlava řekly dost a rychlá ho odvezla na kapačky, vyšetření na CT a pozorování.

Byl to zdvižený prst, který tenkrát ještě nepochopil. Podnikání dál i přes extrémní snahu a na naše poměry obrovské a vyčerpávající investice nefungovalo podle představ.

Nastal nejvyšší čas pochopit jak z toho ven a co je vlastně naším skutečným životním snem. Postupně a organicky jsme nastoupili na cestu od “chuďase z paláce k boháči v karavanu”.

Změna, první krok k novému životu

Následoval proces změn, některé menší, jiné z hlediska naší budoucnosti významnější. Zásadní pro nás ale bylo pochopení principů, které ke spokojenému životu vedou. Otevíraly se nám úplně nové kapitoly. Načítali jsme postupně spoustu teorie, článků a knih, začali jsme poslouchat desítky inspirativních rozhovorů, účastnili se seminářů a konferencí.

Tím vším jsme během let získali souhrn zkušeností, ze kterých pak organicky vyplynul náš vlastní systém pomáhající změny krok za krokem úspěšně provádět.

Pokud se cítíte jako zvíře v kleci, rádi vám pootevřeme vrátka

Máte pocit, že jste tak trochu “pod dekou” a přitom si sníte o harmonii doma, v práci i v partnerství?

Jak by se vám líbilo žít třeba do roka a do dne svůj sen? Připadá vám nemožné takovou cestu nastoupit? Netušíte, kde začít, co změnit a jak?

Prostřednictvím e-booku zdarma s názvem “3 pilíře cesty od chuďase z paláce k boháči v karavanu” provádíme čtenáře naším příběhem a ukazujeme první navigační šipku ke změně. Přibíráme parťáky na cestu ke štěstí v rodině a v životě tím, že sdílíme a inspirujeme k vlastním krokům.

Pomáháme v rozhodnutí, která cesta je ta pravá, lijeme krev do žil a dodáváme sílu, aby cestou nedošla pára.

POZOR: Říká se, že s každým jedním stažením našeho eBooku se na noční obloze rozsvítí nová hvězda. Kdo ví – možná jo, možná je to jen pohádka. Proč to ale nezkusit a třeba si neprojasnit noc o něco víc…