rebe-love.cz

Stesti-04-rebe-love

Jsme šťastní. Tečka, hotovo. Buďte taky!

Dříve jsem si myslela, že štěstí je ukryto v drahých dárcích, domku s bazénem, v bohatém manželovi, dovolených u moře, v autech luxusní značky. Myslela jsem si, že jako rovnováha musí být tyto výhody vykoupené mnohahodinovou prací na úkor rodiny – domnívala jsem se, že to je nutná daň za přepych.

Ve výsledku jsem vlastně ani šťastná nebyla: Už v den kdy jsme se přestěhovali do našeho vysněného domu jsem věděla, že to není ono. Cítili jsme to s Honzou stejně. Chlácholili jsme se, že až doděláme terasu, až uděláme zahradu, až až…tak to přijde. Snažili jsme se umlčet náš vnitřní hlas, který to věděl hned. Trvalo to ještě 4 roky, než jsme ten náš sen prodali.

Změna musí jít zevnitř

V tu dobu taky začala naše cesta k vědomému životu. Prošla jsem mnoha kurzy, které definitivně uzavřely šuplík s cedulkou „život podle šablony“ a otevřely šuplík s nápisem „šťastný život“. Pochopila jsem, že nechci život jako na houpačce, kdy štěstí bude jen občasná odměna. Vydala jsem se vstříc cestě, na které ani jedna strana vah není vychýlená a štěstí je tudíž trvalý stav.

A víte co? Krásné na tom je, že k tomu nepotřebujete auťáky, baráky ani drahé šperky. A jste s tím úplně v pohodě 🙂 Štěstí máte stále s sebou. Myslím ten vnitřní pocit vděčnosti, laskavosti, klidu, rovnováhy. Klíčem je OPRAVDU chtít. Chtít ho vnímat. Stačí si teď hned uvědomit, že máme vše, co právě potřebujeme. Stačí pocítit vděčnost za to, že svítí slunce, že stromy mají listy, že ptáci zpívají. Nebrat to jako samozřejmost.

Když pro Vás píšu tento příspěvek, jsme na cestě ze Španělska domů. Myšlenky mi plynou a cestou mě provázejí obrazy srdce. Jsou to symboly, které vídám už několik let. Někdy jsou z kamínků, někdy z listů, jindy je srdce namalované na silnici nebo je to otvor ve skále. Vím, že je to pro mě zpráva, že vše je v pořádku tak jak to je. Jsem za tyto zprávy vděčná – vždy se mnou rozlije klidná energie, že jdeme správnou cestou…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *